ÖZGEÇMİŞ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden Psikoloji lisans ve Felsefe Tarihi yan dal diplomalarını aldıktan sonra aynı üniversitenin Felsefe Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. ODTÜ Felsefe Bölümünde 2013-2017 yılları arasında araştırma görevlisi olarak hizmet verdi.

Felsefe alanındaki çalışmalarından ardından Fransa'daki Paris Descartes Üniversitesi'nde Psikanalitik Klinik Psikopatoloji yüksek lisans programını başarıyla tamamlayarak Fransa Devleti tarafından verilen klinik psikolog ünvanını almaya hak kazandı.

Doktora eğitimini sürdürdüğü Paris Cité Üniversitesi Psikanaliz ve Psikopatoloji Araştırmaları Bölümünde araştırmacı olarak çalışmakta ve lisans programında ders vermektedir.

Doktora araştırması ve klinik çalışmasının yanı sıra gerçekleştirdiği kitap çevirileri ile Türkçe psikanaliz yazınına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Paris'te Türkçe Fransızca psikoterapi hizmeti vermektedir.

Psychologue turc Paris
Psychologue turc Paris

HAKKINDA

Psikoloji lisans stajını Ankara Kadın Dayanışma Vakfı'nda kadına yönelik şiddet alanında gerçekleştirdi.

Yüksek lisans eğitimi boyunca Fransa'da bulunan 3 farklı ruh sağlığı kurumunda birer yıl süreyle yetişkin ve ergen hastalarla süpervizyon eşliğinde çalışma fırsatı buldu:

  • Robert Ballanger Hastanesi'nin yatılı psikiyatri bölümünde psikotik ve sınır durum (borderline) hastalarının yanı sıra göç ve şiddete bağlı ruhsal travma yaşayan hastalarla yapılan bireysel ve aile görüşmelerine katıldı, sanat atölyelerinde yardımcı terapist olarak rol aldı.

  • ASM-13'e bağlı Philippe Paumelle (CMP) Ruh Sağlığı Kliniği'nde çoğunluğu depresif ve narsisistik zorluklar yaşayan hastalarla gerçekleştirilen bireysel psikoterapi görüşmelerine katıldı. İlk sene bitirme tezinde bu stajında karşılaştığı vakalardan hareketle yas ve kayıp süreçleri üzerine çalıştı.

  • Eski adıyla SPASM şimdiki adıyla Les Ailes Déployées isimli ruh sağlığı derneğinin günlük hastanesinde (Hôpital du jour) yetişkin psikotik hastalar ve ağır sınır durum hastalarıyla çalıştı. Bu stajında Fransız Kurumsal Psikoterapi yaklaşımını deneyimleme fırsatı edindi. Yüksek lisans uzmanlık tezinde bu klinik deneyimden yola çıkarak Kurumsal Psikoterapi geleneğindeki kolektif bakım pratiği ve psikoz kliniğindeki aktarım/karşı-aktarım süreçleri üzerine çalıştı.

Özel Muayenehane :

2021 yılından bu yana online olarak ve Paris 10. Bölgede bulunan muayenehanesinde Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde danışan kabul etmektedir.

KLİNİK DENEYİM

Doktora Araştırması :

2021 yılında kadına yönelik şiddet ve kadınların direniş stratejileri konusunda hazırladığı araştırma projesi ile Paris Üniversitesi'nin seçmelerini geçerek araştırmasını 3 yıllık doktora sözleşmesiyle sürdürmeye hak kazandı. 

Doktora Projesi